Dacă crezi că profilul tău se potrivește cerințelor de mai jos trimite-ne CV-ul tău!

angajare

Foto via Shutterstock

Candidatul ideal:
– Studii superioare cu profil juridic minimal (administraţie, economie sau drept)
– Experienţă în vânzări: 2-3 ani
– Experienţă în vânzarea altor produse electronice (SOFT profesional) constituie un avantaj
– Experienţă în folosirea bazelor de date juridice
– Abilităţi foarte bune de comunicare, organizare, planificare şi de convingere
– Cunoaşterea şi folosirea corectă a limbii române este obligatorie
– Siguranţă si eficacitate în operarea PC (Word, Excel, PowerPoint,Internet)
– Limba engleză – nivel mediu

Descrierea jobului:
– Implementează strategia de vânzări, în concordanţă cu politicile de vânzări şi marketing aplicate la un moment dat de către companie
– Răspunde pentru îndeplinirea normei de vânzări atât în ce priveşte numărul de contracte, cât şi cifra de afaceri, obiectivul fiind creşterea acesteia
– Urmăreşte modul de lucru, al clienţilor abonaţi, cu produsul, informează clienţii asupra noutăţilor de conţinut şi a noilor funcţionalităţi în vederea reabonării.
– Măreşte portofoliul de clienţi al companiei, identifică noi posibilităţi de exploatare a pieţei de profil
– Realizează ofertele de preţ, propune diferite soluţii de rezolvare a cerinţelor clienţilor
– Raportează constant evoluţia vânzărilor
– Monitorizează şi analizează piaţa şi concurenţa
– Informează ierarhic privind problemele sesizate de clienţi şi îi informează pe aceştia asupra modului de rezolvare a respectivelor probleme

Important!
Acest post presupune organizare, responsabilitate, gândire strategică !
Această poziţie presupune întâlniri zilnice/săptămânale, prestanţă agreabilă şi un limbaj adecvat.
Acest post presupune abordarea si aplicarea de strategii cu eficienţă maximă.
Acest post presupune perseverenţă şi încăpăţânare !
Acest post presupune aproximativ 50 de telefoane zilnic!

Cei interesati sunt rugati sa trimita scrisoarea de intentie si CV-ul la adresa: marketing

[at]beck.ro

Ofertă, bonusuri, beneficii
– bonuri de masă
– bonificaţii de succes
– telefon mobil

Editura C.H. Beck are ca obiect exclusiv de activitate furnizarea informaţiei juridice şi economice, prin cărţi, reviste şi produse informatice, către profesionişti şi studenţi. Editura s-a impus pe piaţa literaturii juridice, fiind o societate mixtă româno-germană. Partenerul german este editura C.H. Beck Munich lider al pieţei de informare juridică. C.H. Beck Munich deţine edituri cu acelaşi profil în Elveţia, Polonia, Cehia şi Slovacia.

În cei peste 16 ani de activitate, Editura C.H. Beck a realizat o cifră de afaceri care se poziţionează între primele edituri din România, publicând peste 2000 de titluri cu tematică juridică şi economică, într-un tiraj total ce depăşeşte 3.000.000 de exemplare. Pentru practicieni, editura oferă ca noutate în literatura de specialitate prima bibliotecă juridică exclusiv on-line – Legalis®. Biblioteca juridică Legalis® este o alternativă modernă şi utilă pentru informaţia tipărită.

Legalis® este singura bibliotecă juridico-economică online care reuneşte în aceeaşi aplicaţie legislaţia completă a României, jurisprudenţă şi doctrina consacrată a Editurii C.H. Beck.